Перейти до вмісту

Експертка Сумської ТПП розповіла про особливості публічних закупівель під час війни

Мережа координаційних центрів для бізнесу, створена за підтримки ПРООН, продовжує серію майстер-класів для підприємців. 21  жовтня майстер-клас на тему «Ефективна участь у публічних закупівлях в умовах воєнного стану» провела юрисконсультка Сумської торгово-промислової палати Світлана Колодяжна.

Учасниками заходу стали спеціалісти понад 30-ти компаній: представники машинобудування, текстильної галузі, виробники промислового обладнання, сонячних електростанцій, які беруть або збираються брати участь у торгах через систему публічних закупівель ProZorro.

Ринок публічних закупівель вимагає діяти за чітко встановленими правилами, – наголошує Світлана Колодяжна.

12 жовтня Уряд затвердив особливості публічних закупівель на час війни.

Спікерка детально зупинилася на змінах, що регламентовані Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. N 1178:

«Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».

Тепер закупівлі можна буде проводити в системі Prozorro за новою процедурою. Водночас розширюються рамки використання каталогів Prozorro Market.

Нові пороги для обов’язковості закупівель у Prozorro:

Для закупівель товарів і послуг відкриті торги з особливостями необхідно буде проводити, якщо вартість закупівель дорівнює або перевищує 100 тис. грн; для послуг з поточного ремонту – 200 тис. грн; робіт – 1,5 млн грн.

Під час заходу учасники отримали рекомендації по всім основним етапам участі у публічних закупівлях.

Перші кроки – зареєструватися на одному з е-майданчиків і отримати КЕП / УЕП (кваліфікованого/удосконаленого електронного підпису) на представника учасника.

Більш детальну інформацію щодо матеріалів майстер-класу ви можете отримати, звернувшись до Мережі координаційних центрів для бізнесу за єдином телефоном «гарячої лінії»: 044 334 64 13

Продовження серії майстер – класів – вже 25 жовтня завтра. Доєднуйтесь!

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3M9f0bn

Додаткова інформація за тел.: 044 334 64 13: «гаряча лінія»  Мережі координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» – у голосовому меню оберіть 4 пункт.

Нагадаємо, Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» створена Донецькою, Запорізькою, Івано-Франківською, Одеською, Сумською, Харківською ТПП і Торгово-промисловою палатою України за підтримки ПРООН.

Загалом серія майстер-класів складається з 14-ти експертних зустрічей.

Програми майстер-класів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу, громадські організації.

Проєкт реалізується в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.