Перейти до вмісту

Корисна інформація для пошуку роботи і відкриття власної справи

В рамках інформаційного заходу «Ярмарок праці», організованого Запорізькою торгово-промисловою палатою у межах проєкту PRO_Business, який реалізується за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу, Запорізький міський центр зайнятості підготував добірку корисної інформації для пошуку роботи і відкриття власної справи.

Мета заходу

Допомогти українцям, які постраждали від військової агресії рф і вимушено переїхали до Запоріжжя з тимчасово окупованих територій, зон активних бойових дій, адаптуватися на новому місці та знайти роботу.

Шукаєте роботу? – Зареєструйтесь у Службі зайнятості

На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною:

– подати заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації можна за допомогою Порталу або мобільного додатку Дія;

– отримати весь перелік послуг можна у найближчому працюючому центрі зайнятості;

– безробітний може підтвердити намір перебування у статусі зареєстрованого безробітного за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернувшись до центру зайнятості;

– згідно нового законодавства про безробіття в умовах війни виплата допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого візиту до центру зайнятості, за умови підтвердження наміру перебувати у статусі безробітного не рідше, ніж 1 раз на 30 днів будь-якими засобами комунікації.

Детальніше про реєстрацію:

https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-bezrobitnyh-2022?fbclid=IwAR0mdnzLi8jOrVJWkCdOdt_W6fNfeqyrsV31jZa05NPr4w-pOS1GmNFG4v4

Часткове безробіття: допомогу можуть отримати і ФОП

Закон про безробіття в умовах війни передбачає, що у разі втрати частини заробітної плати (доходу) внаслідок зупинення (скорочення) виробництва продукції (надання послуг) допомогу по частковому безробіттю можуть отримати не тільки наймані працівники, а й ФОП.

За умови, якщо зупинення (скорочення) виробництва продукції (надання послуг) призвело до скорочення робочого часу та зменшення їх доходів.

Де шукати вакансії?

Ресурси для пошуку роботи:

чат-бот Державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot

телеграм-канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

сайт Державної служби зайнятості dcz.gov.ua  розділ «Шукаю роботу» за посиланням  https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

 телеграм-канал Підтримка ДСЗ  https://t.me/Pidtrumka_DCZ_Zaporizhzhia

За додатковою інформацією про вакансії звертайтесь до Запорізького міського центру зайнятості за  телефоном: (061) 284-93-77

Мікрогранти на створення або розвиток власної справи

Подати заявку на отримання мікрогранту можна на Порталі Дія.

Розмір мікрогранту визначається відповідно до запиту отримувача, але не менше 50 000 гривень.

Консультацію можна отримати у відділенні Ощадбанк, центрі зайнятості, через чат-бот Державної служби зайнятості @DCZ_worknow_bot  

Детальніше:

https://www.dcz.gov.ua/novyna/yerobota-programy-grantiv-dlya-rozvytku-pidpryyemnyctva-ta-navchannya-ukrayinciv

Як працюють центри зайнятості в період воєнного часу? Чи зберігаються виплати, якщо вам довелося евакуюватися? Що робити, якщо трудові відносини не розірвано?

Відповіді на ці та інші запитання: https://is.gd/iHZ3YK

Контакти Запорізького міського центру зайнятості:

Відділ організації працевлаштування населення – (061) 284-90-98, 284-99-67, 284-99-16, 284-99-68

Відділ взаємодії з роботодавцями – (061) 284-93-66, 284-93-77

Відділ рекрутингу – (061) 284-99-70

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/zaporizhzhia.mcz

Дякуємо Запорізькому міському центру зайнятості за надану інформацію!

Проєкт Запорізької торгово-промислової палати PRO_Business

Мета ініціативи: заявити про економічний потенціал Запорізького регіону, можливості виробників, надати підприємцям майданчик для міжнародної презентації.

catalog.cci.zp.ua

Основний розділ – двомовний каталог запорізьких компаній. На сайті також є вакансії, комерційні пропозиції, бізнес-новини і аналітика.

Зареєструватись: http://surl.li/ckfys

Контакти Запорізької торгово-промислової палати:

e-mail: oso@cci.zp.ua

тел. 050-484-11-97, (061) 233-11-72

Буклет «Ярмарок праці» підготовлено у межах проєкту «Збереження та відновлення експортного і виробничого потенціалу МСБ Запорізької області в умовах воєнного стану», який реалізує Запорізька торгово-промислова палата в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз

(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.