Перейти до вмісту

Про гранти і участь у них розповіли на майстер-класі Мережі координаційних центрів для бізнесу

Важливо – знати про можливості для розвитку бізнесу та отримання знань. Ще важливіше – вміти правильно ними скористатися.

21 жовтня під час майстер-класу Мережі координаційних центрів для бізнесу підприємців познайомили з актуальними грантовими можливостями, програмами навчання, надали рекомендації щодо заповнення аплікаційних форм для участі у проєктах.

Ведучі майстер-класу – керівниця Центру підтримки експорту Торгово-промислової палати України Ольга Шубіна та сертифікована тренерка, консультантка з експорту Марина Охромєєва.

ТПП України, регіональні палати є офіційними партнерами багатьох міжнародних програм, спрямованих на підтримку бізнесу. Відтак підприємці можуть брати участь у безкоштовних курсах навчання, виставкових заходах за кордоном, отримувати консалтинговий супровід, інформаційну підтримку з пошуку партнерів.

Зокрема, такими є «Допомога українським компаніям у виході на міжнародні ринки», Програма «EU4Business»: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за фінансування GIZ, EEN – Європейська Мережа Підприємств.

У числі проєктів, які передбачають надання прямої фінансової підтримки українському бізнесу, – Сади перемоги – проєкт міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» SURGE, USAID «Конкурентоспроможна економіка України», кредитна підтримка для експортерів від Експортно-кредитного агентства та інші.

Як створити успішну заявку на грант та відповідно – взяти участь у таких програмах?

Зокрема, Ольга Шубіна дає такі рекомендації:

  • Формувати чітку концепцію проєкту, мету, конкретні результати, шляхи досягнення даної мети.
  • Уважно передивитися проєкт на реалістичність.
  • Оформити заявку відповідно до примірника грантової організації.
  • Чітка анотація: чому саме ваша організація, компанія повинні отримати кошти або співфінансування.
  • Опис проєкту має включати опис продукту, ринку, обґрунтування заходів або компонентів, формування показників та системи моніторингу.

Більш детальну інформацію щодо участі у грантових проєктах ви завжди можете отримати, звернувшись до Торгово-промислової палати України та регіональних ТПП.

Загалом серія майстер-класів складається з 14-ти експертних зустрічей.

Програми майстер-класів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу, громадські організації.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3M9f0bn

Додаткова інформація за тел.: 044 334 64 13: «гаряча лінія»  Мережі координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» – у голосовому меню оберіть 4 пункт.

Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» створена Донецькою, Запорізькою, Івано-Франківською, Одеською, Сумською, Харківською ТПП і Торгово-промисловою палатою України за підтримки ПРООН.

Проєкт реалізується в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.