Перейти до вмісту

Про захист інтелектуальної власності у бізнесі

31 жовтня відбувся заключний майстер-клас у рамках серії заходів Мережі координаційних центрів для бізнесу за підтримки ПРООН. Експертка Сумської торгово-промислової палати Світлана Колодяжна консультувала учасників з питань захисту інтелектуальної власності у бізнесі.

Торговельні марки є найбільш розповсюдженими об’єктами права інтелектуальної власності. Такі знаки вирізняють товари одних виробників серед таких самих або споріднених з ними товарів інших виробників.

Право на реєстрацію власної торгової марки має будь-яка фізична або юридична особа, їх об`єднання або правонаступники. Реалізація цього права засвідчується відповідним охоронним документом – свідоцтвом, яке видається від імені держави.

Реєстрація торговельної марки є не тільки невід’ємною частиною успішної побудови бізнесу і просування власного бренда, але й інструментом, що убезпечує від численних ризиків. Зокрема, плагіату.

Також спікерка зупинилася на таких об’єктах інтелектуальної власності, як промислові зразки, корисні моделі.

Розглянули тему авторських прав на службові твори,створені автором у порядку виконання службових обов’язків відповідно до службового завдання чи трудового договору (контракту) між ним і роботодавцем.

Зокрема:

  1. Авторське особисте немайнове право на службовий твір належить його автору.
  2. Виключне майнове право на службовий твір належить роботодавцю, якщо інше не передбачено трудовим договором.
  3. За створення і використання службового твору автору належить авторська винагорода.

Більш детальну інформацію щодо матеріалів майстер-класу ви можете отримати, звернувшись до Мережі координаційних центрів для бізнесу за єдином телефоном «гарячої лінії»: 044 334 64 13

Продовження серії майстер – класів – вже 25 жовтня завтра. Доєднуйтесь!

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3M9f0bn

Додаткова інформація за тел.: 044 334 64 13: «гаряча лінія»  Мережі координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» – у голосовому меню оберіть 4 пункт.

Нагадаємо, Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» створена Донецькою, Запорізькою, Івано-Франківською, Одеською, Сумською, Харківською ТПП і Торгово-промисловою палатою України за підтримки ПРООН.

Проєкт реалізується в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.