Перейти до вмісту

Продовження дії торговельних марок в умовах воєнного стану

Торговельні марки є найбільш розповсюдженими об’єктами права інтелектуальної власності. Наразі в Україні зареєстровано понад 300 тисяч ТМ. Нові ТМ з’являються і під час війни.

Право на реєстрацію власної торгової марки має будь-яка фізична або юридична особа, їх об`єднання або правонаступники. Реалізація цього права засвідчується відповідним охоронним документом державного зразка – свідоцтвом.

Строк дії свідоцтва на торговельну марку становить 10 років. Він обчислюється з моменту подання заявки на реєстрацію ТМ до Національному органу інтелектуальної власності (НОІВ). Цей строк можна продовжувати щоразу на 10 років.

Патентно-ліцензійні послуги займають важливе місце в структурі експертних послуг для бізнесу, які традиційно надає Запорізька торгово-промислова палата.

Чи варто продовжувати строк дії свідоцтва на торговельну марку під час дії воєнного стану, розповідає провідний експерт управління експертиз Запорізької ТПП Дар’я Колісник:

13 квітня 2022 року набрав чинності Закон України 2174-IX від 01.04.2022 року “Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану, введеного у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України”, який надає відповідь на це питання.  

На період воєнного стану  перебіг строків, пов’язаних із охороною прав ІВ, зупиняється. 

Якщо на період починаючи з 24 лютого 2022 року та протягом дії воєнного стану припадає закінчення строку правової охорони на ТМ, в цьому випадку існує можливість здійснити дії, необхідні для продовження дії свідоцтва, протягом 90 днів після скасування воєнного стану, без необхідності сплати додаткових зборів за пропуск відповідних строків. 

Протягом всього строку дії воєнного стану відповідні права залишаються чинними, і можуть бути поновлені у загальному порядку після скасування дії воєнного стану. 

І все ж таки, ми рекомендуємо за можливості вчасно продовжувати строк дії свідоцтва. Це допоможе забезпечити повний захист вашого бізнесу, та дозволить не турбуватися про незаконні дії конкурентів.

Також нагадуємо основні переваги реєстрації торгової марки:

• виокремлення Вашої компанії та її продукції серед конкурентів;

• зростання репутації Вашої компанії;

• гарантія якості Вашого товару і бізнесу, посилення позитивного іміджу та престижу;

• гарантія ексклюзивності використання складових ТМ (назва, логотип, слоган) на ринку для даних товарів і послуг;

• юридичний захист і вагомість у випадку судових розглядів;

• охорона Ваших товарів і послуг від незаконної імітації та контрафакту;

• збільшення вартості компанії в процесі «розкрутки» бренду;

• можливість продажу або передачі частини прав на використання торговельної марки за матеріальну винагороду;

• можливість реєстрації домену порядку «.ua».

За більш детальними консультаціями щодо патентно-ліцензійних послуг звертайтесь до експертів Запорізької торгово-промислової палати.

Наші контакти:

тел. 097-207-62-23

e-mail: kolesnik@cci.zp.ua