Перейти до вмісту

Проєкт PRO_Business, експертні послуги Запорізької ТПП представили під час інформаційних зустрічей з громадами області

12 червня відбулась інформаційна зустріч з представниками громад і бізнесу Мелітопольського району, що релокувались до Запоріжжя з тимчасово окупованих територій. Захід став завершальним у межах серії консультаційних зустрічей для громад і бізнесу Запорізької області у травні і червні.  Віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц представив можливості і сервіси, які надає палата в умовах війни.

Зокрема, це послуги з засвідчення форс-мажорних обставин, сертифікації походження товарів, митного декларування, експертизи, ЗЕД-супроводження. Пропонуємо нові важливі експертні інструменти, потреба в яких зумовлена воєнним часом, – фіксація та оцінка пошкодженого майна.

Серед найважливіших тем:

Фіксація та оцінка збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям у зв’язку зі збройною агресією рф

Запорізька торгово-промислова палата – як повноважна експертна організація – з перших тижнів повномасштабного вторгнення рф здійснює фіксацію та оцінку збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям у зв’язку зі збройною агресією рф. Ці матеріали стануть документальною базою для звернень у міжнародні арбітражі, отримання компенсацій і відшкодувань.

Під час виступу Андрій Куц надав практичні рекомендації щодо документального оформлення  підтвердження збитків.

Комплекс експертних послуг включає фотофіксацію, експертизу ушкодженого майна, оцінку збитків, упущеної вигоди. Роботи охоплюють огляд об’єкта оцінки, збір та аналіз необхідних даних, технічних характеристик, нормативних документів замовника, розрахунок вартості об’єкта оцінки, підготовку звіту.

У червні – грудні 2023 року, завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», представники малого та середнього підприємництва Запоріжжя зможуть безоплатно отримати фахові послуги з оцінки шкоди та обсягу збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф, а також профільні консультації.

Процедура засвідчення форс-мажорних обставин

Зокрема, надано інформацію щодо процедури фіксації та оцінки пошкодженого майна, оформлення форс-мажорних обставин. Також у випадках, коли оформлення сертифікату про форс-мажорні обставини є неможливим, при невиконанні договірних зобов’язань в строк, можна скористатися таким інструментом, як оформлення висновку про істотну зміну обставин (hardship), який може бути підставою на внесення змін до договору або його розторгнення.

Онлайн-платформа запорізького бізнесу PRO_Business  

За підтримки європейських донорів розроблена онлайн-платформа запорізького бізнесу PRO_Business  для ознайомлення європейської бізнес-спільноти  з запорізькими підприємцями.

Основний розділ сайту – двомовний каталог запорізьких компаній.   Наразі на онлайн-платформі представлені понад 600 підприємств області з різних галузей промисловості: машинобудівної, металургійної, легкої, харчової, агропромислової, поліграфічної, хімічної, сфери послуг, консалтингу.

Сайт інформаційної платформи PRO_Business: https://catalog.cci.zp.ua/

Форма для заповнення профілю підприємства доступна за посиланням:http://surl.li/ckfys

Заходи організовано за дорученням голови облдержадміністрації, начальника обласної військової адміністрації Юрія Малашка Департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації спільно з Державною організацією «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» та за участі організацій-партнерів.

Також читайте за темою:

Запорізька ТПП представила сервіси для бізнесу і громад на зустрічі у хабі Бердянського району

Запорізька ТПП презентувала підприємцям та громадам Запорізького і Василівського районів актуальні сервіси

Зустріч з представниками бізнесу та громад Пологівського району

yzobrazhenye_viber_2023-06-12_14-33-55-467.jpg
yzobrazhenye_viber_2023-06-12_14-33-55-467.jpg
yzobrazhenye_viber_2023-06-09_10-16-16-910.jpg
yzobrazhenye_viber_2023-06-09_10-16-16-786.jpg
350766677_558975903079152_6121171385036008650_n.jpg