Перейти до вмісту

Розпочинається реєстрація компаній для підтримки у виході на єдиний ринок ЄС

Півтори тисячі українських компаній отримають по 2 500 євро для підготовки до виходу на Єдиний Ринок ЄС. Реалізує наймасштабніший проєкт року з підтримки бізнесу Торгово-промислова палата України.

Контактна пошта проєкту –  businessbridge@ukraine-ready4eu.com .

Підтримка українських компаній відбувається в рамках проєкту “Business Bridge» UkraineReady4EU, завданням якого є допомога українському малому та середньому бізнесу у виході на Єдиний Ринок Євросоюзу.

«Business Bridge» від Ukraine-Ready4EU пропонує фінансову підтримку та консультації (зокрема, EEN, ECCP, EYE тощо) для 1500 українських МСП, які планують стати більш активними на Єдиному ринку ЄС та успішно співпрацювати з бізнес-партнерами з Євросоюзу.

Проєкт Ukraine-Ready4EU фінансується Європейським Союзом в межах конкурсу Business Bridge SMP-COSME-2023-SMEUA за номером угоди №101139573.

Завдяки проєкту Ukraine-Ready4EU до 1500 українських компаній, які планують посилення активності на Єдиному ринку ЄС та співпрацю з бізнес-партнерами з ЄС, та відповідають критеріям, можуть скористатися фінансовою підтримкою Business Bridge у розмірі 2500 євро.

Використання мікрогрантів.

Загалом, в межах проєкту Ukraine-Ready4EU планується охопити такі п’ять видів діяльності. Наразі фінансова підтримка Business Bridge може бути надана лише для видів діяльності 1 та 2. Згодом буде розширено на види діяльності 3, 4 та 5.

• Тип 1): Активна участь у ділових зустрічах на офіційних заходах, виставках, місіях компаній або брокерських заходах в ЄС.
• Тип 2): Зовнішня підтримка для забезпечення відповідності вимогам сталої, цифрової та стійкої економіки ЄС.
• Тип 3): Експертизи та сертифікація продукції, необхідної для Єдиного ринку ЄС.
• Тип 4): Зовнішня підтримка у виконанні митних та інших формальних вимог щодо експорту/імпорту до Єдиного ринку ЄС.
• Тип 5): Зовнішня підтримка з питань патентування та ліцензування для Єдиного ринку ЄС.

Кожне МСП може отримати фінансову підтримку в межах програми Business Bridge лише один раз, незалежно від виду(ів) діяльності на який(і) подається заявка.

Під час подання заявки заявники повинні обрати вид(и) діяльності, на який(і) вони претендують.

Можна обрати один або декілька видів діяльності, які наразі є прийнятними для фінансування.

Критерії відбору учасників:

Критерії оцінки, яким повинні відповідати всі без винятку заявники для успішного відбору:

• переконлива мотивація та амбіції заявника щодо активної діяльності на Єдиному Ринку;
• доведена готовність до експорту та зобов’язання заявника вийти на Єдиний ринок
• наявний чітко визначений та переконливий план дій, що відповідає профілю бізнесу заявника;
• адекватна демонстрація спроможності заявника реалізувати заплановану діяльність;
• відповідний та переконливий потенційний економічний вплив запланованої діяльності;
• реалістична та переконлива перспектива успіху запланованої діяльності.

Для кого?

Участь у відборі може взяти підприємство, яке:

• раніше не подавало успішних заявок на отримання фінансової підтримки в межах програми Business Bridge від Ukraine-Ready4EU;
• є українською компанією, яка розташована та здійснює свою діяльність на території, що перебуває під контролем української влади або переїхала до країн ЄС, але все ще зареєстрована в Україні;
• є діючою компанією, зареєстрованою згідно з українським законодавством. Компанія не перебуває в процесі ліквідації або припинення своєї діяльності;
• відповідає європейському визначенню МСП: менш як 250 працівників та річний оборот менш як 50 млн євро, або менш як 250 працівників та річний баланс менш як 43 млн євро. З повним визначенням можна ознайомитися тут;
• може підтвердити свій статус МСП відповідно до інструменту самооцінки Європейської Комісії, надавши юридичні документи за запитом;
• зазнало негативного впливу на господарську діяльність (з погляду розташування бізнесу, персоналу, обороту, експортних ринків тощо).

Конкурс буде закрито не пізніше 30 червня 2025 року у зв’язку із завершенням проєкту Ukraine-Ready4EU, або коли буде надано максимальну кількість фінансової підтримки, або коли буде вичерпано загальний обсяг доступних коштів.

Проєкт Ukraine-Ready4EU фінансується Європейським Союзом через конкурс Business Bridge SMP-COSME-2023-SMEUA за номером угоди №101139573.

В процесі реалізації зазначеного проєкту Консорціум Ukraine-Ready4EU може змінювати або додавати додаткові документи на запит Європейської комісії.

Про відповідні зміни буде здійснено оголошення для всіх заявників, які будуть подавати заявки.