Перейти до вмісту

Українсько-Казахстанський бізнес-форум. У центрі уваги – логістика

21 лютого експерти Запорізької торгово-промислової палати, представники компаній – членів ЗТПП взяли участь у роботі онлайн-бізнес-форуму українських та казахських ділових кіл за участю дипломатичних установ двох країн, Національної палати підприємців Республіки Казахстан «Атамекен», Kazakh Invest та урядових кіл України. До ділового заходу долучились понад 140 компаній з обох країн.

Головне питання – налагодження логістичних маршрутів між країнами.

«Ми надали казахській стороні докладну відповідь на це питання, запропонували 4 варіанти доставки вантажів. Йшлося також про страхування, енергетику, агросектор та участь казахського бізнесу у проектах відбудови.

Україна залишається одним із топових торгових партнерів Казахстану. Між нашими країнами, народами, бізнес-спільнотами склались давні та тісні відносини. Ми бачимо високий взаємний інтерес та бажання співпрацювати.

І це тільки перший форум, метою якого було інформування казахського українського бізнесу про наміри, можливості й умови співробітництва.

 Вдячний керівнику НПП РК “Атамекен” Раїмбеку Баталову, Віце-міністру торгівлі та інтеграції Республіки Казахстан Кайрату Торебаєву,  Надзвиччайному  та Повноважному послу Казахстану в Україні Дархану Калетаеву , Тимчасовому повіреному у справах України у Казахстані Сергієві Павленку, представникам Міненерго й МінАПК, всім учасникам й організаторам зустрічі за фахову, відверту і цікаву розмову про розвиток двосторонньої торгівлі», – зазначив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Розширення співробітництва з Казахстаном – серед пріоритетів системи ТПП України. Застосовується весь набутий  інструментарій на підтримку бізнесу: двосторонні Ради, представник ТПП у Казахстані, партнерство з «Атамакен», експертними установами, дипломатичну підтримку.

До повномасштабної війни Україна забезпечувала казахський ринок котлами, будівельними матеріалами, обладнанням, агропродукцією, цукром. Ми були включені в усі базові ланцюги промисловості, машинобудування, агровиробництва. Наприклад, через зникнення української цегли й арматури, у Казахстані суттєво подорожчало будівництво. 2022 року в країні зафіксована найбільша за 22 роки інфляція, зокремо на 25% зросли ціни на продукти.

Українські експортери, й наші казахські партнери сподіваються на відновлення поставок.

Голова Ради експортерів ЗЕД при ТПП України Сергій Свистіль зазначив: “Логістика між нашими країнами покращується. Ми над цим працюємо.  Комбіновані перевезення авто-залізниця без застосування складських послуг вже дають гарні результати. Побудовані також інструменти для підтримки сертифікації товарів. Збільшується кількість пропозицій щодо  експортно-імпортних операцій, налагоджено пошук і перевірка партнерів для умов воєнного стану.  Все більшу роль відіграє Ділова Рада Україна –Казахстан, співголовою якою я маю честь бути”.

Форум офіційно завершено, але співпраця триває.

Всі зацікавлені компанії можуть написати про свій бізнес, можливості, залишити свої контактні дані у Телеграм-каналі Форуму у відповідних блоках: будівництво, харчова промисловість, логістика, телекомунікації за лінком:

https://t.me/+26u-Ds16nvo3YTEy

Нагадуємо, що експерти Запорізької торгово-промислової палати надають консультації представникам компаній – членів Палати щодо питань зовнішньоекономічної діяльності. У свою чергу – ми завжди на зв’язку з нашими колегами – представниками Торгово-промислової палати України за кордоном.

77 представництв ТПП України працюють для підтримки експорту у 68 країнах.

З повним переліком ви можете ознайомитися на сайті:

https://ucci.org.ua/advocacy/delegation-of-the-ucci-abroa

Також запрошуємо приєднуватись до роботи Ради з питань ЗЕД при ТПП України та профільних комітетів.

З питань участі, співпраці і консультацій звертайтесь до Запорізької ТПП:
(050) 484-95-10,
 (050) 484-11-97, e-mail: oso@cci.zp.ua