Перейти до вмісту

Від торгової марки – до бренду. Триває серія майстер-класів від Мережі координаційних центрів для бізнесу

13 жовтня відбувся другий майстер-клас від Мережі координаційних центрів для бізнесу на тему: «Від торгової марки – до бренду: будьте впізнавані та успішні». Організатор – Донецька торгово-промислова палата.

Експерткою зустрічі виступила директорка департаменту експертизи та сертифікації походження Донецької ТПП, менеджерка з питань інтелектуальної власності Людмила Степаненко.

Патентно-ліцензійні послуги традиційно здійснюються експертами ТПП, тож практичним досвідом і порадами ділимся з представниками бізнесу.

Разом зі спікеркою говорили про те, що являє собою торгова марка і як її перетворити на бренд, про види та функції ТМ, переваги використання, хто може бути власником ТМ, а також – про процедуру реєстрації, терміни та вартість, виконували практичні завдання і працювали в групах.

Як зазначила Людмила Степаненко, наразі в Україні зареєстровано 300 тисяч торгових марок.

Зокрема, експертка наголошує на таких перевагах використання ТМ:

  • виключне право використання;
  • виключне право забороняти іншим особам використовувати без вашої згоди;
  • ефективне вкладення коштів;
  • об’єкт продажу (здачі в оренду);
  • нематеріальний актив.

Торгові марки є найбільш розповсюдженими об’єктами права інтелектуальної власності. Такі знаки вирізняють товари одних виробників серед таких самих або споріднених з ними товарів інших виробників.

Право на реєстрацію власної торгової марки має будь-яка фізична або юридична особа, їх об`єднання або правонаступники. Реалізація цього права засвідчується відповідним охоронним документом – свідоцтвом, яке видається від імені держави.

Нагадаємо, Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» створена Донецькою, Запорізькою, Івано-Франківською, Одеською, Сумською, Харківською ТПП і Торгово-промисловою палатою України за підтримки ПРООН.

Загалом серія майстер-класів складається з 14-ти експертних зустрічей.

Програми майстер-класів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу, громадські організації.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3M9f0bn

Додаткова інформація за тел.: 044 334 64 13: «гаряча лінія»  Мережі координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» – у голосовому меню оберіть 4 пункт.

Проєкт реалізується в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.