Перейти до вмісту

Відбувся онлайн-семінар “Торговельні зв’язки: В’єтнам – Україна”

19 квітня 2023 року експерти Запорізької ТПП, представники компаній – членів Палати взяли участь в онлайн – семінарі  за участі в’єтнамських і українських компаній, посольств і торгово-промислових палат обох країн. Захід організовано ТПП України разом із Торговою палатою В’єтнаму та Посольством В’єтнаму в України.

Семінар став платформою для активізації двостороннього співробітництва, налагодження міжрегіональної співпраці.

Зустріч присвятили знайомству й обміну інформацією про потреби й можливості співпраці між підприємствами обох країн. Зокрема, в’єтнамських підприємців поінформували про механізми страхування ризиків, які діють та розробляються для інвесторів в Україні.

Представили платформу Advantage Ukraine, яка акумулює запити щодо інвестування в Україні та пропозиції проектів й торговельної співпраці.

У рамках зустрічі обговорили актуальні умови ведення бізнесу в Україні та В’єтнамі, перспективні сфери.

Після початку повномасштабної агресії рф проти України, обсяг щомісячної торгівлі між Україною і В’єтнамом скоротився з 50 млн. дол. США за січень-лютий 2022 року, до близько 2-3 млн дол. США у березні та квітні 2022 року.

Втім, торговельно-економічне співробітництво між Україною і В’єтнамом має добре підґрунтя.

Обсяг торгівлі між Україною та В’єтнамом за 2021 рік становив 855,3 млн дол. США (+31% до аналогічного періоду 2020 р.); експорт – 279,1 млн дол. США (+55,3%); імпорт – 576,2 млн дол. США (+24,8%).

У структурі українського експорту переважають руди, шлаки і зола, зернові культури, деревина і вироби з деревини, корми.

Імпорт товарів з В’єтнаму представлений в основному електричними машинами (мобільні телефони), взуттям, котлами та машинами, кавою та чаєм.

Станом на початок 2022 року в’єтнамські інвестиції в Україні складали 4  млн дол. США у 6 проєктах. Інвестиції з України у В’єтнам зосереджені в 27 проєктах.

Як зазначив віцепрезидент ТПП України Валерій Король, ТПП має довгу і позитивну історію співпраці з в’єтнамськими партнерами. Активно працює офіційний представник ТПП у В’єтнамі Нгуєн Ань Куан, який має великий досвід розвитку проєктів торгових відносин між нашими країнами та розуміє потенціал України у В’єтнамі.

Друга частина онлайн-зустрічі пройшла у форматі перемовин між компаніями В’єтнаму і України, що працюють у галузях промисловості, деревообробки, сільського господарства, фармацевтики.

Захід організовано за підтримки Департаменту європейського та американського ринку Міністерства промисловості та торгівлі Республіки В’єтнам, Торгово-промислової палати України та у координації з Бюро сприяння торгівлі Міністерства промисловості та торгівлі СРВ, Посольства В’єтнаму в Україні, Посольства України у В’єтнамі.

У разі, якщо ви не змогли взяти участь у заході, але вас цікавить співпраця з в’єтнамськими компаніями, запрошуємо звертатись до
Управління організаційної роботи та міжнародних відносин Запорізької ТПП:

e-mail: oso@cci.zp.ua, тел. (061) 233-11-72, 050-484-11-97.
Також у разі необхідності – надамо вашу комерційну пропозицію адресно в’єтнамським компаніям – учасникам семінару.

Календар міжнародних виставок та ярмарок у В’єтнамі в 2023 році:

https://vietnam.mfa.gov.ua/spivrobitnictvo/357-torgovelyno-jekonomichne-spivrobitnictvo-mizh-ukrajinoju-ta-vjetnamom/5643-vietnam-exhibitions-2023