Перейти до вмісту

Які основні кроки підприємства для підготовки звіту про оцінку збитків внаслідок агресії рф?

Запорізька торгово-промислова палата продовжує надавати послуги з фіксації та оцінки збитків підприємств, установ та організацій, завданих внаслідок збройної агресії рф. З червня цього року – завдяки Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України» – частина представників малого та середнього підприємництва Запоріжжя змогли безкоштовно отримати таку важливу фахову підтримку. Наразі прийом заявок завершено, триває експертна робота.

Загалом у межах проєкту послуги будуть надані 40 підприємствам, що відповідають вимогам проєкту.Також надано понад 150 консультацій з питань підготовки підприємства до експертизи, методики оцінки, визначення упущеної вигоди тощо.

Публікуємо відповіді на найпоширеніші питання.

Отже, які основні кроки підприємства для підготовки звіту про оцінку збитків внаслідок агресії рф?

1. Зберіть доказиЦе документальні підтвердження ушкоджень майна внаслідок агресії – свідчення очевидців, постраждалих, протоколи ДСНС тощо.
2. Підтвердіть володіння майном. Доведіть, що пошкоджене майно було у власності та перебувало на балансі підприємства ще до повномасштабної агресії, проведіть порівняльну інвентаризацію.
3. Замовте оцінкуЗверніться до експертної організації, яка має відповідні повноваження, і проведе оцінку згідно з національним законодавством.
4. В разі необхідності пройдіть рецензування звіту Є обов’язковим у разі, якщо об’єктом оцінки є майно, яке належить до державної або комунальної форми власності.
5. Зберігайте рецензований звіт для подальших судових позовів, оформлення форс-мажорних обставин тощо.

За детальнішими консультаціям – звертайтесь до Запорізької ТПП.

Контакти Управління експертиз Запорізької ТПП:тел. (067) 109-72-55, e-mail: ean@cci.zp.ua

Проєкт реалізує Запорізька торгово-промислова палата за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».