Перейти до вмісту

Єврокомісія пропонує продовжити торговельні пільги для України на рік

Європейська комісія (ЄК) запропонувала продовжити припинення дії імпортних мит, квот та заходів торговельного захисту щодо українського експорту до Європейського Союзу, відомих як автономні торговельні заходи (ATM), ще на один рік. Про це повідомлено на сайті ЄК.

Як заявлено у пресрелізі, це є продовженням непохитної підтримки економіки України з боку ЄС і допомагає полегшити складну ситуацію, в якій опинилися українські виробники та експортери через неспровоковану та невиправдану військову агресію Росії.

«Головною метою торговельних заходів є підтримка України, але ці заходи також враховують занепокоєння промисловості ЄС. З цією метою, а також з урахуванням значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів з України до ЄС у 2022 році, оновлені автономні торговельні заходи містять прискорений захисний механізм для захисту ринку Союзу, у разі потреби», – наголошено у комюніке ЄК.

Наразі цю пропозицію розглядатиме Європарламент та Рада ЄС для забезпечення плавного переходу від теперішнього режиму автономних торговельних заходів до нового.

«Європейська комісія схвалила офіційну пропозицію продовжити дію автономних торговельних заходів для України ще на один рік. … Це перший офіційний крок до продовження безмитного режиму. Надалі це питання розглядатиме Рада ЄС і вчора ми проговорили це питання з постійними представниками держав-членів ЄС.

Також під час зустрічі з DG Trade вчора ми проговорили й інші кроки для посилення торговельних зв‘язків між Україною та ЄС, що особливо важливо у контексті інтеграції до Європейського Союзу», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко у Facebook.