Перейти до вмісту

Запорізька ТПП презентувала Раді підприємців області дієві ресурси для виходу на ринки ЄС

8 серпня відбулось перше засідання Ради підприємців Запорізької області під головуванням очільника Запорізької ОВА Юрія Малашка. До складу нового дорадчого органу увійшло керівництво Запорізької торгово-промислової палати, представники компаній – членів Палати.

Під час засідання віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц проінформував членів Ради підприємців про основні електронні інструменти інтернаціоналізації та виходу на ринки ЄС запорізьких підприємців.

«Як частина світової і національної системи Торгово-промислових палат максимально залучаємо міжнародні інструменти для виходу запорізької продукції на нові ринки, інтернаціоналізації, налагодження кооперації.

Адже одним із основних напрямів діяльності Запорізької торгово-промислової палати є розвиток експортного потенціалу компаній, підготовка та супровід процедур експорту – від аналізу потенційних ринків збуту до сертифікації продукції.

Працюємо спільно з системою палат за кордоном, що активно допомагає Україні, бізнес-спільноті нашої країни. На сьогодні 83 представники ТППУ сприяють вирішенню експортних завдань у 72 країнах. Діє  понад 70-ти двосторонніх угод між Запорізькою ТПП та іншими палатами, асоціаціями, донорськими організаціями», – зазначив Андрій Куц.

Ведення бізнесу в умовах війни вимагає нових форм роботи і відповідей на сучасні виклики. Сьогодні особливо актуальними стали онлайн-формати проведення заходів, В2В-зустрічей, презентація продукції на міжнародних платформах.

Під час виступу представлена інформація про основні проєкти, електронні інструменти системи ТПП у 2023 році.

Онлайн-платформа запорізького бізнесу PRO_Business

Влітку минулого року ЗТПП відкрила Онлайн-платформу запорізького бізнесу PRO_Business. Мета: заявити про економічний потенціал Запорізького регіону, можливості локальних виробників, надати підприємцям майданчик для міжнародної презентації.

Основний розділ сайту https://catalog.cci.zp.ua/ – двомовний каталог запорізьких компаній. 

Наразі на онлайн-платформі представлені понад 600 підприємств області з різних галузей промисловості.

Звісно, ресурс ще досить молодий і потребує вдосконалення, розвитку. Тож Запорізька ТПП запрошуємо до спільної роботи представників Департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОДА, всіх членів Ради.

Серії безкоштовних онлайн-вебінарів для бізнесу за підтримки ЄС та ПРООН

З 2021 року ми регулярно проводимо серії навчально-консультаційних онлайн-заходів для бізнесу в межах Програми ОНН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Цього року проведено 25 навчальних і консультаційних заходів, у яких взяли участь понад 1200 учасників.

До серії вебінарів, що відбудеться у серпні – вересні 2023 року, включені теми розвитку бізнесу, підтримки експортоорієнтованих підприємств в умовах воєнного стану, адаптації релокованих підприємств, відновлення виробництва, налагодження постачання і збуту.

Продовжується партнерство з програмою GIZ «Fit for partnership with Germany».

З 2016 року, коли Запорізька ТПП стала партнерською платформою проєкту у Запорізькій області, понад 30-ти керівників, менеджерів запорізьких компаній пройшли безкоштовне стажування у Німеччині.

Нещодавно відкрито набір до груп стажування для представників будівельної галузі та супутніх сфер, а також менеджерів у сфері охорони здоров’я.

Навчальні курси складаються  з 6-тижневого онлайн-стажування і 2-тижневої сесії у Німеччині у 2024 році.

Enterprise Europe Network (EEN)

У 2022 році Запорізька ТПП стала офіційним партнером мережі EEN  у нашому регіоні. Enterprise Europe Network (EEN) – це найбільша європейська мережа підприємств, до якої входять 70 країн світу, більш ніж 2 500 000 організацій, понад 10 000 профілів компаній.

Налічує понад 600 бізнес-асоціацій, близько 20000 бізнес-пропозицій та технологічних розробок.

Звернувшись до Запорізької ТПП, запорізькі компанії можуть безкоштовно відкрити профіль підприємства у мережі EEN і отримати доступ до найбільшої європейської мережі ділових контактів.

Експерти Запорізької ТПП є консультантами міжнародних програм

Сьогодні Палата – єдина організація, яка підтримує експортерів на всіх етапах створення і просування товару – від моменту адаптації продукту згідно з техрегламентами окремих ринків до забезпечення фінансових операцій. Зокрема, проводимо індивідуальні маркетингові дослідження для компаній при виході на нові ринки.

Спільно з іншими регіональними палатами взяли участь у реалізації проєкту Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу, – створена «гаряча лінія» для оперативного реагування на потреби та запити бізнесу. Проведено більше 100 заходів, надано  більше 200 консультацій.

Експерти Запорізької ТПП виступають консультантами ініціативи «Відновлюйся та експортуй» для допомоги українським компаніям у просуванні української продукції та послуг за кордоном під час війни. Цього року вже надано консультаційну допомогу понад 100 компаніям з питань розвитку та відновлення експорту.

Також стартувала всеукраїнська ініціатива – моніторинг «Барометр Бізнесу» – інноваційний інструмент, розроблений для оперативного відстеження змін настроїв у бізнес-середовищі.

Незабаром до участі в опитуванні через верифікований чат-бот Viber запросимо підприємців – членів Запорізької ТПП.