Перейти до вмісту

Запорізька ТПП представила учасникам Координаційної ради актуальні інструменти підтримки підприємництва

29 серпня відбулось засідання Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва м. Запоріжжя під керівництвом заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрія П’ятницького.

У складі дорадчого органу – керівництво Запорізької торгово-промислової палати, Регіонального кластера «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування», представники компаній – членів Палати.

Під час засідання віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц проінформував учасників зустрічі про перші результати реалізації проєкту надання безкоштовних послуг для МСП Запорізької області з оцінки шкоди та обсягу збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф. А також – запросив учасників ради до спільної роботи з розвитку онлайн-платформи Запорізького бізнесу PRO_Business – ініціативи Запорізької ТПП.

Заступник міського голови Андрій П`ятницький відзначив важливість і актуальність проєктів Запорізької ТПП для бізнесу, особливо наголосивши на  практичному значенні платформи PRO_Business для презентації бізнес-спільноти Запоріжжя.

Експертна оцінка збитків бізнесу

З перших тижнів повномасштабного вторгнення рф Запорізька торгово-промислова палата надає послуги з фіксації та оцінки збитків підприємств, установ та організацій, завданих внаслідок збройної агресії рф.

Вже протягом трьох місяців – завдяки Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України» – частина представників малого та середнього підприємництва Запоріжжя можуть безкоштовно отримати таку важливу фахову підтримку.

Документальні матеріали стануть доказовою базою для звернень у міжнародні арбітражі, отримання компенсацій і відшкодувань.

Наразі експертна оцінка проводиться для 15-ти компаній, які зазнали пошкоджень промислової інфраструктури, офісних будівель, сервісних об’єктів, обладнання. Також вже надано понад 100 консультацій з питань підготовки підприємства до експертизи, методики оцінки, визначення упущеної вигоди тощо.

Загалом у межах проєкту експертні послуги будуть надані 40 підприємствам.

З критеріями відбору для участі у програмі можна ознайомитись на сайті:

http://surl.li/hzeou

Онлайн-платформа запорізького бізнесу PRO_Business

Онлайн-платформа запорізького бізнесу PRO_Business працює вже понад рік. Мета: заявити про економічний потенціал Запорізького регіону, можливості локальних виробників, надати підприємцям майданчик для міжнародної презентації.

Основний розділ сайту https://catalog.cci.zp.ua/ – двомовний каталог запорізьких компаній.

Наразі на онлайн-платформі представлені понад 600 підприємств області з різних галузей промисловості.

Також учасники обговорили останні нововведення у податковому законодавстві та їх вплив на платників податків обласного центру.

Начальниця управління правового забезпечення Головного управління ДПС у Запорізькій області Ольга Лисенко презентувала основні положення Закону України №3219-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”, які передбачають повернення на довоєнну систему оподаткування.

Окремо йшлося про реєстрацію і використання РРО та програмних РРО, особливості проведення податкових перевірок, застосування фінансових санкцій, адміністрування окремих видів податків, заходи з погашення податкового боргу, надання індивідуальних податкових консультацій.