Перейти до вмісту

«Зростаємо разом»: експерти Запорізької ТПП провели тренінг щодо вибору потенційних ринків збуту

Триває програма навчання консультантів з експорту «Зростаємо разом», що реалізує Торгово-промислова палата України і регіональні ТПП. Сьогодні, 6 липня експерти Запорізької торгово-промислової палати – начальниця Управління організаційної роботи Ксенія Нагорна і провідна спеціалістка з зовнішньоекономічної діяльності Ольга Щолкіна – провели навчальний модуль, присвячений темі вибору потенційних ринків, проведенню маркетингових досліджень.

Протягом 4-годинного навчального марафону  надано максимум теоретичної і практичної інформації, учасники виконували вправи за темою, отримували навички пошуку інформації для досліджень потенційних ринків збуту, аналізу і підготовки рекомендацій для подальших дій.

У програмі навчання:

 • Класифікація товарів та послуг в міжнародній торгівлі
 • Схема аналізу ринків. Визначення критеріїв. Демонстрація ресурсів
 • Проведення досліджень ринків
 • Привабливість ринків та спроможність компанії
 • Підготовка звіту. Головні тези та повідомлення. Рекомендації.

Основні підсумки:

 • Вибір потенційних ринків – це поєднання «Хочу» (привабливість) та «Можу» (спроможність). Завжди оцінюйте спроможність компанії для розвитку  продажів на новому ринку.
 • Аналіз ринків потребує часу та знань. Починайте з визначення критеріїв та систематичного пошуку інформації за обраними критеріями. Не шукайте «все, що можна знайти» – це пастка витратити час та нічого не знайти.
 • Покрокове «просіювання» потенційних ринків через інструмент аналізу по критеріям та показникам. Шукайте специфічну інформацію вже для відібраних (умовно) потенційних ринків.
 • Звіт про надання послуги – це не про “що ми знайшли…”. Це про “як це впливає на успіх або невдачу”. Складання звіту потребує часу та навичок.
 • Рішення приймає клієнт. Ми лише надаємо інформацію та рекомендації.

Мета проведення навчання:

 • Формування знань та навичок з надання експортних послуг та обслуговування компаній.
 • Розуміння процесу експорту та окремих етапів розвитку експортного напрямку.
 • Розвиток бази консультантів з експорту в системі експортної підтримки України.

Ініціатива продовжує багаторічну діяльність системи ТПП з підтримки експорту. Проєкт реалізується у рамках грантової угоди між Торгово-промисловою палатою України та Німецькою організацією “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH”.

Програма складається з 10 модулів, що включають тренінги, менторські сесії.

Учасники курсу – представники регіональних ТПП, бізнес-асоціацій, кластерів, які розвивають послуги з експортного супроводження бізнесу.

Курс охоплює широкий спектр тем, що включає стратегію просування, електронні торгові майданчики, участь у виставках, митні процедури, логістику. Все для того, щоб українські підприємці могли отримати якісну консультаційну підтримку експортної діяльності у всіх регіонах України.

Захід організовано в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку за дорученням Європейського Союзу та уряду Німеччини реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Захід став можливий за рахунок додаткового фінансування уряду Німеччини. Організатор заходу – Торгово-промислова палата України @ucci_ua

Зміст публікації не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.