Перейти до вмісту

На майстер-класі Мережі координаційних центрів для бізнесу розглянули практичні питання штрихкодування

19 жовтня відбувся черговий майстер-клас від Мережі координаційних центрів для бізнесу. Підприємців консультувала експертка Івано-Франківської торгово-промислової палати Ольга Бортник. Темою зустрічі стали практичні питання  штрихкодування, зокрема –  порядок подання документів та галузі застосування.

Адже штрихове кодування є всесвітньо прийнятим засобом маркування товарів. Штриховий код дозволяє ідентифікувати товар та його виробника або дистриб’ютора. Кожний такий номер є унікальним.

Ольга Бортник зазначила, що в Україні обов’язковому маркування товарів штриховими кодами підлягають лише деякі  групи товарів. Наприклад, тютюнові та алкогольні вироби, лікарські засоби тощо. Втім, коли товар марковано штриховим кодом, його конкурентоспроможність значно підвищується. Зокрема, це дає змогу реалізовувати товар у великих мережах торгівлі.

Роботу всесвітньої товарної нумерації координує та несе відповідальність за унікальність ідентифікаційних номерів (штрихкодів) Міжнародна організація GS1. Асоціація Товарної Нумерації України  ”ДжіЕс1 Україна” є членом Міжнародної організації GS1 та її офіційним представником в Україні.

Під час майстер-класу експертка познайомила учасників з основною інформацією щодо діяльності ”ДжіЕс1 Україна”, системою GS1, префіксами GS1. Розглянули пакет документів, необхідних для оформлення договору про асоційоване членство в ”ДжіЕс1 Україна”, порядок заповнення заявки для реєстрації штрихового коду для одиниці товару.

Діяльність Асоціації спрямована на впровадження в Україні всесвітньої багатогалузевої системи ідентифікації, штрихового кодування та електронних комунікацій, що базується на всесвітніх стандартах GS1.

Стандарти GS1 широко застосовуються у виробництві, постачанні, торгівлі, медицині та транспорті. Користувачами стандартів є понад 1 000 000 компаній у всьому світі.

Консультації та експертну підтримку з оформлення штрихових кодів, підприємці можуть завжди отримати в Івано-Франківській та інших регіональних палатах.

Нагадаємо, Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» створена Донецькою, Запорізькою, Івано-Франківською, Одеською, Сумською, Харківською ТПП і Торгово-промисловою палатою України за підтримки ПРООН.

Загалом серія майстер-класів складається з 14-ти експертних зустрічей.

Програми майстер-класів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу, громадські організації.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3M9f0bn

Додаткова інформація за тел.: 044 334 64 13: «гаряча лінія»  Мережі координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» – у голосовому меню оберіть 4 пункт.

Проєкт реалізується в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.