Перейти до вмісту

У Запорізькій ТПП відбулася зустріч бізнесу і представників громад

Запорізька торгово-промислова палата, бізнес і громади об’єднують зусилля для наближення Перемоги України, а також вже зараз працюють над програмами комплексного відновлення територій.

12 січня у Запорізькій ТПП відбулася зустріч представників компаній – членів ЗТПП, Запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування», Кластеру промислових та крафтових виробників України з очільниками об’єднаних територіальних громад Запорізької області, депутатами районних і селищних рад.

Спільна мета – напрацювати комплекс заходів, що сприятимуть кращій взаємодії в умовах війни, обговорити перспективні напрями співробітництва після деокупації захоплених територій і Перемоги України.

Запорізька торгово-промислова палата завжди сприяла активній співпраці бізнесу і громад в умовах децентралізації. Неодноразово під час спеціалізованих форумів у ВЦ «Козак-Палац» відбувалися виставки-презентації інвестиційного потенціалу громад, зустрічі з потенційними компаніями-інвесторами. Експерти ЗТПП є консультантами в питаннях розробки і впровадження систем менеджменту якості в органах місцевого самоврядування. Традиційними стали семінари і експертні зустрічі на теми енергоефективності, агропереробки, кооперації, механізмів публічних закупівель.

Віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц зазначає: «Сьогодні ми продовжуємо експертну роботу в умовах війни. Одним із ефективних інструментів об’єднання, реалізації спільних проєктів, ідей є кластерні об’єднання. Їх дієвість підтверджує і успішний досвід наших закордонних колег, партнерів. Зокрема, литовських, чеських регіональних палат. Плануємо ініціювати створення кластерів і за іншими напрямами бізнесу, сприяти партнерству і діалогу підприємництва і громад».

У зустрічі взяли участь голова Василівської громади Сергій Каліман, депутатка Кам’янської сільської ради Оксана Мінакова, голова Кирилівської громади Іван Малєєв, голова Молочанської громади Ірина Липка, депутат Бердянської міської ради минулих скликань, а нині – керівник благодійного фонду «Бердянці – свій для своїх» Віктор Цуканов, заступник голови Малинівської громади Сергій Штепа.

Як зазначив Іван Малєєв, війна стала найсерйознішим викликом для громад і всієї України, але сьогодні кожен на своєму місці має робити все можливе для Перемоги і вже зараз планувати роботу з відновлення українських територій.

У цьому контексті співпраця з бізнесом – обов’язкова умова ефективного розвитку у майбутньому.

«Щиро вдячні за ініціативу та відкритість до діалогу, обговорення поточних проблем і планів на майбутнє. Сьогоднішнє знайомство має продовжуватись спільними діями, консолідацією нашого потенціалу для допомоги в Перемозі над ворогом і відбудови Запорізького регіону», – наголосив директор Запорізького кластеру ІАМ, професор кафедри економіки та митної справи НУ «Запорізька політехніка» Андрій Карпенко, який презентував основні напрями діяльності об’єднання.

Про власні сфери діяльності говорили і керівники запорізьких компаній, що взяли участь у зустрічі. У їх числі – «Зелена система», «Тріада ЛТД Ко», «РОЛЛ ГРАНД», «ПК «Котломонтаж», «Агролідер», «Блиск Метал Сервіс Про», «Южтрансполіс плюс», «Гранік», «Брайтмедіа компані», «ЕНЕРГОПРОМ», «Профі +».

До діалогу долучилися представники освіти – НУ «Запорізька політехніка», що також у числі засновників Кластеру ІАМ. Університет з потужною науковою базою демонструє успішну практику взаємодії з бізнесом і громадами, зокрема, запровадження дуальної форми здобуття освіти, інші спільні проєкти та ініціативи.

Голова кластерного об’єднання Андрій Карпенко, доктор економічних наук, професор кафедри економіки та митної справи НУ «Запорізька політехніка», а також завідувач кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок», кандидат технічних наук, доцент Андрій Пирожок запросили до подальшої співпраці промисловців і представників громад.

Запорізький бізнес, компанії – члени Запорізької торгово-промислової палати сьогодні не тільки тримають економічний фронт, але й захищають Запорізький регіон і Україну в підрозділах Збройних Сил України, реалізують гуманітарні завдання.

Наталія Рудич – директорка компанії «Агролідер», яка після 24 лютого 2022 року релокувалася з окупованого Мелітополя до Запоріжжя. Сьогодні підприємство продовжує комерційну діяльність, розвиваючи нові напрями, зокрема, вже має контакт з чеською компанією на постачання електронавантажувачів. Також – активно займається соціальними, гуманітарними завданнями у межах діяльності Кластеру промислових та крафтових виробників України і благодійного фонду «Майбутність».

 «Ми відкриті до співпраці і готові докласти максимум зусиль для реалізації проєктів відновлення Запорізького регіону», – зазначає директор компанії «Тріада ЛТД Ко» Кирило Красносельський. Інжинірингова компанія спеціалізується на наданні інженерно-технічних послуг, розробці технологій, пов’язаних із розвитком і становленням різних зварювальних виробництв. Вирішує завдання будь-якої складності в сфері проектування, інжинірингу, розробки технологій зварювання, інтеграції та запуску роботизованих зварювальних комплексів. Має власний виробничо-технічний центр з повною діагностичною базою для вивчення адитивних технологій 3D-друку.

Компанія «Зелена система», що працює у сфері альтернативної енергетики та енергоефективних технологій, пропонує сьогодні особливо актуальні промислові сонячні електростанції, зовнішні акумулятори підвищеної ємності на основі літієвих елементів. Також у мирний час компанія має досвід реалізації вуличного освітлення на основі альтернативних джерел енергії, – розповідає директор Олександр Сафронкін.

Збір і вивіз побутових і будівельних відходів – спеціалізація екотехнологічної компанії «Гранік». Сьогодні компанія на чолі з Геннадієм Дубовим розробила пакет консалтингових послуг, які допомагають створити і налагодити сучасну систему поводження з відходами, що відповідає цілям сталого розвитку територій.

Цікавим соціальним проєктом поділився керівник підприємства «Profi+» (ФОП «Шевченко О.С.») Олексій Шевченко. Компанія не тільки займається виробництвом 3D-принтерів, ЧПУ-станків, але й реалізує освітні кейси з 3d моделювання та основ роботи на сучасних верстатах.

Зварювання, виробництво металоконструкцій і технологічного обладнання, 3D-технології, електротранспорт, екологічне поводження з відходами, альтернативні джерела енергії, освітні проєкти, реклама і просування онлайн – ці та інші напрями співпраці готові запропонувати громадам представники запорізького бізнесу. Та головне – є спільна єдина мета – Перемога і відновлення України.

Учасники зустрічі переконані, що активний і змістовний діалог, що відбувся, вже у близькому майбутньому стане основою для втілення у життя програм комплексного розвитку територій, які постраждали внаслідок збройної агресії рф.

До роботи над програмою відновлення Запорізької області запрошують долучатися представників інших громад, компанії та профільні асоціації.