Перейти до вмісту

Україна посилює співпрацю з ЄС у межах Європейської міграційної мережі

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський спільно з Комісаркою ЄС з внутрішніх справ Ілвою Йоганссон підписали Адміндомовленості щодо співробітництва між Україною і Єврокомісією у межах Європейської міграційної мережі (ЄММ).

Про це повідомляє офіційний сайт МВС

Відтепер Україна зможе швидко обмінюватися з державами ЄС актуальною та об’єктивною інформацією щодо ситуації з питань міграції та притулку. Також вона зможе брати участь як спостерігач в засіданнях національних координаторів ЄММ держав-членів ЄС, під час яких Україна зможе аналізувати останні тенденції міграційної політики ЄС, а також вносити свої пропозиції до порядку денного в межах регламенту ЄММ. 

Участь нашої країни у цих процесах дозволить синхронізуватися з міграційною політикою ЄС та зокрема зосередитися на заходах для подолання міграційної кризи, яка виникла у зв’язку з повномасштабною війною в Україні. 

Це також важливо для розвитку спільної міграційної політики держав формату Асоційованого Тріо України, Грузії та Молдови в межах ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Довідково

Європейська міграційна мережа – мережа, заснована з метою надання об’єктивної, достовірної і порівнянної інформації з питань міграції та притулку для установ ЄC, а також органів та установ держав-членів Євроcоюзу, забезпечення відповідною інформацією розробників та координаторів державних політик. Фінансується Європейською Комісією через Фонд притулку, міграції та інтеграції. ЄММ координується Європейською комісією під керівництвом Директорату з питань міграції та внутрішніх справ (DGHOME), а також у співпраці з національними контактними пунктами (НКП), призначеними в кожній державі-члені ЄММ. 

ЄММ готує звіти, дослідження та інші публікації, в яких аналізується політика щодо міграції та надання притулку та відстежується розвиток законодавства у цій галузі. Також активно реагує на інформаційні запити органів ЄС та держав-членів шляхом підготовки річних звітів про міграцію та притулок, досліджень на відповідні теми, інформації з питань, що мають першочергове значення, робочих та фінансових програм тощо.