Перейти до вмісту

Вебінар «Актуальні питання митного законодавства щодо здійснення постмитного контролю»

13 березня 2024 року понад 40 компаній Запорізької, Сумської, інших областей взяли участь у консультаційному вебінарі з питань митного законодавства, здійснення експортно-імпортних операцій. Консультували  посадові особи Запорізької митниці, керівниця судової практики з податкових та митних спорів, експерти Запорізької ТПП.

Захід організовано Запорізькою і Сумською торгово-промисловими палатами в рамках проєкту  «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни», який реалізується за сприяння ПРООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.

У центрі уваги – питання здійснення постмитного контролю. Проєкт реалізує Держмитслужба як одну з форм контролю, визначену статтею 336 Митного кодексу України. Процедура полягає у перевірці інформації, зазначеної в митній декларації, та поданих документів.

Спікери вебінару:

перша заступниця начальника Запорізької митниці Марія Козюра,

начальниця відділу проведення митного аудиту Катерина Полянська,

віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц,

начальник управління сертифікації та декларування Олександр Губа,

керівниця судової практики з податкових та митних спорів адвокатського об’єднання “Barristers” Катерина Данилова.

Серед важливих тез заходу:

Представники Запорізької митниці наголошують, що помилки, які можуть бути виявлені під час  постмитного контролю, не передбачають штрафних санкцій. Навпаки, це можливість зробити вчасну корекцію, уточнення даних, виправити невідповідності.

Рекомендація максимальної співпраці з митними органами, надання всієї необхідної достовірної інформації підприємствами, що переміщують товари через митний кордон України, – на основі судової практики.

За допомогою щодо визначення коду УКТ ЗЕД, митної вартості товару, іншими послугами підприємці завжди можуть звертатись до регіональних ТПП, які володіють великим досвідом експертної роботи.

Основні напрями постмитного контролю:

  • контроль за правильністю визначення бази оподаткування;
  • контроль за правильністю класифікації товарів згідно з УКТЗЕД;
  • контроль за визначенням країни походження товарів;
  • контроль за наданням пільг в оподаткуванні, повнотою та своєчасністю сплати митних платежів;
  • контроль за достовірністю декларування вагових, кількісних та якісних показників, технічних та фізико-хімічних характеристик товарів, що впливають на рівень оподаткування;
  • контроль за дотриманням визначених Митним кодексом вимог митних режимів;
  • контроль за дотриманням суб’єктами ЗЕД положень законодавства з питань нетарифного регулювання.

Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:

Презентація адвокатського об’єднання “Barristers”:

barristers_presЗавантажити

***

Серія вебінарів триває.

Долучайтесь!

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://t1p.de/6ub8x

Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua.

Найактивніші підприємства-учасники отримають ваучери на безкоштовні послуги експортного консалтингу. Зокрема, експерти торгово-промислових палат допоможуть визначити код УКТЗЕД товару, підготують маркетинговий аналіз ринків продукції, підберуть маркетплейси для реєстрації та пошуку потенційних партнерів.

Проєкт «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни» впроваджується за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.