Майстер-клас на тему збуту агропродукції в умовах воєнного стану
27 жовтня Запорізька торгово-промислова палата продовжила серію майстер-класів у рамках роботи Мережі координаційних центрів підтримки бізнесу за підтримки ПРООН.
Консультувала аграріїв потужна команда експертів на чолі з головою Комітету підприємців агропромислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України Олегом Юхновським.
Протягом двох годин майстер-класу учасники отримали максимум аналітичної інформації, практичних порад від спікерів. Зокрема, говорили про тренди зернового ринку України, переваги сільськогосподарської кооперації, користування міжнародними онлайн-платформами для пошуку покупців.
Збут агропродукції став одним із найпроблемніших питань з початком повномасштабної військової агресії рф проти України.
Попри виклики часу, експорт української агропродукції вже перевищив 9 млн тонн. (у рамках «зернової ініціативи»). З основними трендами зернового та олійного ринку України, що останні 8 місяців формується з урахуванням таких факторів, як війна, енергетична криза, важко прогнозований попит, учасників познайомив Андрій Купченко, керівник проєктів АПК-Інформ – провідної української аналітичної кампанії.
Перша «п’ятірка» товарної структури українського експорту: кукурудза, пшениця, соняшник, олія.
Географія експорту: Іспанія, Туреччина, Італія, Китай, Нідерланди, інші країни.
Серед ефективних інструментів знаходження ринків збуту експерти називають електронні В2В-майданчики. Зокрема, Володимир Семеніхін, консультант МСП, викладач програм з бізнес-освіти Київської школи економіки розповів про можливості міжнародної онлайн-платформи KWAYGA, що допомагає постачальникам і покупцям будувати ефективні ділові відносини. Для українських постачальників наразі є можливість безкоштовного членства у форматі «преміум» за умови реєстрації у 2022 році.
Роман Корінець, к.е.н., директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, заступник голови Комітету підприємців АПК при ТППУ поштовх до розвитку агробізнесу вбачає у сільськогосподарській кооперації. Адже 3 млн. кооперативів у світі вже сприяють сталому економічному розвитку та стабільній якісній зайнятості. Спікер навів закордонні приклади кооперації, а також досвід українських фермерів, які об’єдналися і стали сильнішими.
Віктор Шеремета, перший віцепрезидент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, голова ФГ «Геркулес» поділився досвідом експортування власної агропродукції.
Для довідки
Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» створена Донецькою, Запорізькою, Івано-Франківською, Одеською, Сумською, Харківською ТПП і Торгово-промисловою палатою України за підтримки ПРООН. У межах Консорціуму ми підготували серію безкоштовних майстер-класів для бізнесу, які допоможуть отримати відповіді на актуальні питання ведення підприємницької діяльності.
Додаткова інформація за тел.: 044 334 64 13, гаряча лінія Мережі координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення».
Проєкт реалізується в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.