Відбулась стратегічна сесія з розробки Концепції розвитку МСП Запорізького регіону
Якою бачимо ефективну інфраструктуру підтримки малого та середнього бізнесу? Як можемо відповідати на виклики ведення бізнесу у прифронтовому Запоріжжі? Чи на часі довгострокове планування і робота над стратегіями відновлення територій після деокупації?
6 березня у Запорізькій торгово-промисловій палаті спільно шукали відповіді на ці важливі питання представники бізнесу, влади, науки та освіти. Активно обговорювали пріоритетні цілі та найоптимальніші інструменти для їх досягнення.
Офлайн-сесію проєкту ПРООН «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро, малих та середніх підприємств України», спрямованого на розвиток сучасної інфраструктури підтримки МСБ у Запоріжжі провів генеральний директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України Олександр Юрчак.
«Стратегічна сесія важлива з точки зору консолідації всіх думок. Наша задача – інтегрувати їх до напрямів роботи, які вже є на національному рівні, у програмах міжнародної технічної допомоги. Проєкт дуже важливий у контексті сьогодення. Дякуємо Запорізькій ТПП – інтегратору, коордитнатору цих зустрічей», – зазначив Олександр Юрчак.
Як повідомив віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц, проєкт вже досяг екватору – у лютому відбулась серія робочих зустрічей, дискусійний онлайн-захід, під час якого запорізькі учасники змогли обмінятись досвідом з представниками інших регіонів України, провести мозковий шум та запропонувати власні ідеї.
В обговореннях взяли участь:
Андрій П’ятницький, заступник міського голови м. Запоріжжя з питань діяльності виконавчих органів влади,
Максим Кучеренко, начальник управління розвитку підприємництва, адміністративних послуг та внутрішньої торгівлі Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької ОДА,
Олександр Головко, президент ЗОСПП(р) “Потенціал”,
Андрій Карпенко, директор Запорізького кластеру ІАМ, професор НУ «Запорізька політехніка»,
Експерти Запорізької ТПП, керівники компаній – членів ЗТПП.
Серед головних цілей, визначених учасниками проєкту:
- покращення доступу МСП до фінансових ресурсів;
- збереження людського капіталу регіону,
- ріст конкурентоспроможності – інтернаціоналізація МСП
- прискорена модернізація та оновлення виробничих фондів
- покращення комунікацій між владою та бізнесом.
Інструменти для їх досягнення, які називають учасники:
- співпраця з міжнародними фондами фінансування МСП,
- розвиток кластерних ініціатив,
- функціонування центрів підтримки експорту,
- створення Інжинірингового центру,
- механізми ваучерної підтримки.
Кінцевою метою проєкту є розробка Концепції розвитку бізнес-середовища та інфраструктури підтримки підприємництва в Запорізькому регіоні у середньостроковій перспективі. Над цим працює команда у складі зовнішніх експертів, регіональних стейкхолдерів, підприємців та бізнес-об’єднань.
Захід організовано в рамках швейцарсько-українського проекту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань ММСП в Україні (II фаза)», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) спільно з Міністерством економіки України та за підтримки уряду Швейцарії.