Альтернативне енергоживлення: який тип сонячної станції обрати?
У реаліях сьогодення все більше людей замислюються про альтернативне енергоживлення бізнесу або житла. Але запитань щодо вибору різновиду сонячної станції або обладнання досить багато. Розповідають експерти компанії “GREEN SYSTEM” – члена Запорізької ТПП.
Перше питання, яке нам задають: “Який тип сонячної станції обрати?” Давайте розберемося. Принцип роботи СЕС визначає її тип: автономний, мережевий або гібридний. В чому різниця?
Принцип роботи автономної сонячної електростанції побудований за таким алгоритмом:
Сонячне світло потрапляє на сонячні панелі.
Енергія світла перетворюється в струм під дією електричних полів.
Акумулятор накопичує електрику, а інвертор забезпечує трансформацію постійного струму в змінну напругу.
У міру необхідності ток з акумулятора подається до джерел забору – розеток і вмикач.
Робота мережевої сонячної електростанції не передбачає використання акумулятора. В іншому принцип її роботи не відрізняється від автономного варіанту. Фотоелектричні елементи, на які падає світло, перетворюють сонячну енергію в електричний струм. Потік спрямованих електронів проходить через інвертер, але визначається не в акумулятор. Установка підключається безпосередньо до мережі. Важливо розуміти що наявність зовнішньої мережі обов’язково для цього типу СЕС.
Як працює гібридна сонячна електростанція? При установці гібридного інвертора згенеровану енергію можна не тільки перенаправляти в мережу, але й накопичувати в акумуляторі. Цей варіант обладнання об’єднує переваги перших двох моделей.
Через це вартість гібридних СЕС на третину вище, ніж ціна автономних або мережевих рішень.
Отримати консультацію можна за телефонами: (067)6120309, (050)3417708, Запоріжжя, бул. Парковий, 1а
Джерело: