Перейти до вмісту

Проєкти Запорізької ТПП і партнерів для розвитку регіональної бізнес-екосистеми представили під час круглого столу в «Запорізькій політехніці»

5 лютого представники Запорізької торгово-промислової палати, керівники компаній – членів Палати взяли участь у круглому столі «Розвиток бізнес-екосистеми: інтеграція бізнесу, освіти, науки та влади». Захід проведено у межах Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченій 125-й річниці заснування Національного університету «Запорізька політехніка».

Віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц представив учасникам основні напрями проєктної діяльності Палати, навів приклади ефективної співпраці з НУ «Запорізька політехніка», які спрямовані на розвиток бізнесу, підтримку інновацій і залучення інвестицій.

Спікерами заходу виступили науковці «Запорізької політехніки», інших навчальних закладів України та Польщі, представники влади, кластерних об’єднань і бізнес-асоціацій з різних регіонів України.

Бізнес-екосистема – це мережа осіб, організацій та установ, які працюють разом, щоб створити сприятливе середовище для процвітання бізнесу. Учасники круглого столу дізнались про основні інструменти та механізми, що вже діють.

Запорізька ТПП має експертизу в питаннях підготовки і ведення експортної діяльності, міжнародної співпраці, сертифікації походження товарів і послуг, митних процедур, налагодження кооперації та багатьох інших напрямах, важливих для розвитку бізнесу.

Звернувшись до ЗТПП, запорізькі компанії можуть безкоштовно відкрити профіль підприємства у мережі EEN і отримати доступ до найбільшої європейської мережі ділових контактів, долучитись до онлайн-платформи запорізького бізнесу PRO_Business, яка створена Запорізькою ТПП у 2022 році.

У Запорізькій торгово-промисловій палаті працює Кваліфікаційний центр, де можна підтвердити професійні навички, отримані за межами освітніх закладів, зокрема, на виробництві, під час курсів, тренінгів. Віднедавна – діє Центр підтримки технологій та інновацій (TISC).

Знання і досвід експертної команди Палати, а також розгалужена мережа контактів є внеском у спільні проєкти з «Запорізькою політехнікою» і Запорізьким кластером ІАМ.

Сергій Танченко, старший викладач НУ «Запорізька політехніка», презентував Запорізький Європейський Цифровий Інноваційний Хаб, який офіційно увійшов до мережі European Digital Innovation Hubs (EDIH). Екосистема ZP EDIH: Національний університет “Запорізька політехніка”, Запорізька торгово-промислова палата, Zaporizhhia EAM Cluster, Інститут дослідження кібервійни та інші установи. Спільно працюватимемо над посиленням цифрової конкурентоспроможності регіону.

Європейська мережа цифрових хабів спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу (МСП), промислових підприємств, державних організацій та освітніх установ шляхом впровадження передових цифрових технологій, що сприяє підвищенню ефективності виробничих процесів, розвитку інноваційних продуктів та послуг.

Кластерні спільноти – важлива складова сучасної бізнес-екосистеми.

Запорізький кластер «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування» представив керівник спільноти, професор НУ «Запорізька політехніка», модератор круглого столу Андрій Карпенко.

У своїй діяльності Кластер спирається на міжнародний досвід, бере участь в ініціативах Українського Кластерного Альянсу, реалізує спільні ініціативи з Національним університетом «Запорізька політехніка», а також долучається до реалізації освітніх програм для студентів.

Спільнота не тільки працює над зміцненням позицій на внутрішніх і зовнішніх ринках, але й об’єднує зусилля з представниками територіальних громад регіону. У грудні 2024 року Кластер і Запорізька ТПП підписали тристоронній Меморандум про співпрацю з Широківською територіальною громадою. Одним із стратегічних спільних завдань є проєктування, заснування та будівництво індустріального парку в післявоєнний період.

Круглий стіл став майданчиком для діалогу основних стейкхолдерів формування запорізької бізнес-екосистеми, допоміг долучити нових учасників процесу.

Тим часом Міжнародна науково-практична конференція Business Ecosystems: Sustainable Development, яка об’єднала провідних експертів, науковців, представників бізнесу та урядів для обговорення найактуальніших тем у сфері сталого розвитку, продовжує свою роботу до 7 лютого.