У Міндовкілля розповіли про підготовку євроінтеграційних законопроєктів – 19 вже на розгляді Верховної Ради
На розгляді Верховної Ради знаходиться 19 євроінтеграційних довкіллєвих законопроєктів, чотири з них мають бути прийняті першочергово для виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема це: №4461 про території Смарагдової мережі; №7327 щодо державної системи моніторингу довкілля; №4187 щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування; №6004-2 про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля.
Про це розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час засідання Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Міністр також повідомив, що вже цієї осені Міндовкілля планує подати до Верховної Ради низку євроінтеграційних документів. Зокрема, законопроєкти:
- «Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією». Із прийняттям законопроєкту Україна запровадить міжнародну класифікацію небезпечних хімічних речовин і синхронізує своє законодавство з європейським, а найголовніше, введе сучасне європейське регулювання REACH та CLP.
- «Про упаковку та відходи упаковки», який дозволить запровадити розширену відповідальність виробника.
- «Про відходи видобувної промисловості».
- «Про внесення змін до Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо вдосконалення державного регулювання у цій сфері.
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання адміністративних послуг при набутті та реалізації права на об’єкти тваринного та рослинного світу та інших питань використання тваринного і рослинного світу».
- «Про лісові репродуктивні ресурси».
«Ще три місяці тому відповідно до «Пульсу Угоди» ступінь виконання Україною євроінтеграційних зобов’язань у сфері захисту довкілля становив 61%. Сьогодні вже маємо показник у 63%. За два роки спільною роботою з народними депутатами та за експертної підтримки європейських колег зможемо досягти 75%», – повідомили у Міндовкілля.