Запорізька торгово-промислова палата проводить фіксацію та оцінку збитків бізнесу від війни
Підприємствам, які зазнали пошкоджень майна внаслідок збройної агресії рф, рекомендуємо, за можливості, зробити фіксацію та оцінку збитків.
Запорізька торгово-промислова палата, маючи повноваження експертної організації (Закон України №671/97-ВР від 02.12.1997 «Про торгово-промислові палати в Україні»), виконує роботи з фіксації пошкодженого майна (фото- та/або відеозйомка), обладнання, оцінювання його вартості, а також – розрахунку упущеної вигоди, що в подальшому буде основою для відшкодування збитків юридичних осіб.
Протягом 2023 року експертами ЗТПП для суб’єктів господарювання проведено понад 100 експертиз з первинного фіксування стану майна, пошкодженого або зруйнованого внаслідок збройної агресії рф, зроблена оцінка реальних збитків, витрат на відновлення та/або упущеної вигоди, що відповідає загальній сумі 411 564 158 грн.
Експертна робота здійснюється ліцензованими експертами Запорізької ТПП відповідно до «Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією росії, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності» (зареєстрована 2 грудня 2022 року в Міністерстві юстиції України за № 1522/38858).
Роботи охоплюють огляд об’єкта оцінки, збір та аналіз необхідних даних, технічних характеристик, нормативних документів замовника, розрахунок вартості об’єкта оцінки, підготовку звіту. За результатами експертизи складається експертний висновок.
Нагадуємо основні кроки підприємства для підготовки звіту про оцінку збитків внаслідок агресії рф:
1. Зберіть докази
Це документальні підтвердження ушкоджень майна внаслідок агресії – свідчення очевидців, постраждалих, протоколи ДСНС тощо.
2. Підтвердіть володіння майном
Доведіть, що пошкоджене майно було у власності та перебувало на балансі підприємства ще до повномасштабної агресії, проведіть порівняльну інвентаризацію.
3. Замовте оцінку
Зверніться до експертної організації, яка має відповідні повноваження.
4. В разі необхідності пройдіть рецензування звіту
Є обов’язковим у разі, якщо об’єктом оцінки є майно, яке належить до державної або комунальної форми власності.
5. Зберігайте рецензований звіт для подальших судових позовів, оформлення форс-мажорних обставин тощо.
З якою метою здійснюється фіксація руйнувань і пошкоджень нерухомого майна?
Це стане документальною базою для здійснення таких дій:
• Ініціювання або приєднання до відкритого кримінального провадження в Україні.
• Звернення до Міжнародного кримінального суду.
• Вирішення питання про вартість корпоративних прав між співвласниками зруйнованого чи пошкодженого майна.
• Попередня оцінка витрат та / або розміру інвестицій на відновлення активів, загальної вартості пошкодженого або зруйнованого майна.
• Надання звіту та / або достовірної інформації про спричинену шкоду іноземним власникам, партнерам.
• Для проведення інвентаризації знищеного майна, відшкодування збитків, завданих руйнуванням майна, розрахунку упущеної вигоди.
За детальнішими консультаціям – звертайтесь до Запорізької ТПП.
Контакти Управління експертиз Запорізької ТПП:
тел. (067) 109-72-55, e-mail: ean@cci.zp.ua