Перейти до вмісту

Запорізька ТПП виступила співорганізатором Брокеридж-івенту Українського кластерного альянсу

«Допомагаємо бізнесу ставати більш спроможним, стійким та інноваційним», – зазначають організатори Брокеридж-івенту у Запоріжжі.

1 листопада у Національному університеті «Запорізька політехніка», а також онлайн відбувся важливий захід для розвитку спільних інноваційних проєктів бізнесу, науки, освіти, підготовки програм відновлення Запорізького регіону після Перемоги України. Представники Запорізької ТПП представили учасникам проєкти з підтримки бізнесу в умовах війни, що реалізують самостійно та у співпраці з українськими та закордонними партнерами, а також – ще раз наголосили на важливості участі у грантових конкурсах, що допомагають бізнесу залучити зовнішнє фінансування. Зокрема, спікерами заходу виступили віцепрезидент ЗТПП Андрій Куц, керівниця управління міжнародної діяльності Ксенія Нагорна.

Брокеридж-івент організовано Регіональним кластером «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування» у межах Проєкту ClustersFUNDRAISE разом з Українським кластерним альянсом, Запорізькою торгово-промисловою палатою, НУ «Запорізька політехніка».

«Брокеридж – це про сполучення. Слово «брокери» більше асоціюється з посередницькими послугами, зокрема, на ринку нерухомості, але сьогодні мова про проєктних менеджерів – експертів, консультантів, які допомагають підприємцям залучати фінансування на реалізацію виробничих проєктів і розвиток, шукають і поєднують ідеї та можливості для їх реалізації», – розповів виконавчий директор Українського кластерного альянсу Олександр Юрчак, який особисто завітав до Запоріжжя, щоб зустрітись з учасниками Кластеру ІАМ, науковцями, бізнес-спільнотою, представниками влади.

«Обласна влада завжди долучається до таких заходів. Важливо, що спільна тема інновацій об’єднала сьогодні науковців, освітян, підприємців. Плануємо обмінятись досвідом, актуальною інформацією. Зокрема, розповім про державні програми, інструменти підтримки бізнесу, які діють у Запорізькій області», – зазначила під час спілкування з журналістами в.о. директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОДА Людмила Грабчилєва.

Ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта відзначив вагому роль спільної роботи науки і бізнесу у підтримці економіки, промисловості регіону: «У нас дуже довгі традиції співпраці з Запорізьким кластером ІАМ, Асоціацією підприємств промислової автоматизації України. Сьогодні університети стають лідерами інноваційного руху, який реалізуємо спільно з бізнесом і громадами. В умовах військової агресії Україна потребує нових інноваційних стратегій, а головне – розвитку людського капіталу. Маємо виховувати здобувачів вищої освіти, які володітимуть навичками цифрових технологій, сталого розвитку, щоб пропонувати ці ідеї і знання бізнесу».

Учасники дискутували і ділились досвідом під час трьох основних тематичних блоків:

  • Стан та інструменти підтримки регіонального розвитку.
  • Проєктні та фінансоі можливості для бізнесу.
  • Бізнес-кейси та інноваційні рішення підприємств регіону.

Зокрема, власні бізнес-кейси та інноваційні рішення презентували керівники провідних промислових підприємств – учасники Кластеру ІАМ, Інжинірингова школа «Ноосфера».

Також у рамках заходу відкрито Інжиніринговий центр Запорізького кластеру ІАМ.

Тим часом реалізація проєкту “Запуск сервісної моделі інноваційного фандрейзингу для МСП в Українському кластерному альянсі”, що реалізується Асоціацією підприємств промислової автоматизації України, Запорізьким кластером ІАМ, Харківським кластером ІАМ, триває.

Звертайтесь до нас і ми допоможемо підготувати грантову заявку, що підвищить шанси проєкту на фінансування.

Ви отримаєте консультаційну підтримку, інформаційний супровід та допомогу в написанні грантової заявки.

Послуга є безкоштовною.

Наші контакти:

тел.: +38 (095) 81-06-799, (050) 484-95-10, (050) 484-11-97

e-mail: info@iamcluster.zp.ua

Довідково

Брокеридж-івент проводиться в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») за фінансування уряду Німеччини. Проєкт імплементується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fürInternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.